O nás

Firma Semena Vaněk, spol. s r.o. byla založena v roce 1899 burzovním a komerčním radou Jindřichem Vaňkem. Firma se od prvopočátku soustředila na výrobu a prodej osiv zeleniny, květin a zemědělských plodin v Čechách i zahraničí. V době svého rozkvětu zaměstnávala firma více jak 50 pilných pracovníků.V roce 1948 byl podnik násilně znárodněn. Zakladatel firmy Jindřich Vaněk neunesl toto bezpráví a dobrovolně ukončil život.

V roce 1992 byla vrácena část původního obytného objektu a prodejny, bohužel objekt výrobního závodu již vrácen nebyl. Pravnučka Jindřicha Vaňka obnovila semenářskou tradici rodu a znovuotevřela semenářskou prodejnu. V současné době se jedná o nejucelenější prodejní sortiment osiv v České republice. V nabídce jsou k dispozici osiva zeleniny i květin v zahrádkářském balení, osiva zeleniny a květin volně vážená pro potřeby zahradnických podniků, osiva světových specialit květin i osiva zemědělských a technických plodin. Firma se dále specializuje na poradenskou činnost formou diagnostiky chorob a škůdců dle přinesených vzorků napadených rostlin. V návaznosti na tuto činnost je prodejní servis přípravků na ochranu a výživu rostlin se zaměřením na biologické metody. Pro zájemce firma formou objednávky zajišťuje dodávku příslušných bioagens (vosičky, hlístice, dravé roztoče).Součástí firmy je i zásilková služba kompletního sortimentu.

Pro stálé zákazníky vytvořila firma Klub přátel Semena Vaněk. Členství je bezplatné a k ničemu nezavazuje. Na základě členské kartičky je možnost výhodných množstevních nákupů se slevou.